Відкритий урок

Балабинський НВК «Престиж»



 А. М ’ястківський «.Казка про яблуню»

урок з літературного читання
в 2-А класі






                                        Підготувала: учитель початкових класів
                                                                              вищої кваліфікаційної категорії,
                                                      старший вчитель
                                                                            Біленко Лариса Станіславівна

2016-2017н.р.
Мета.
Удосконалювати в учнів навички правильного, свідомого, виразного читання; збагачувати словниковий запас учнів;
 розвивати мислення, увагу, уміння працювати в парах і  самостійно; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: таблиці «Темп читання», «Тон читання», картки для самостійної роботи і роботи парами, картки для словникової роботи, аудіозапис.
ХІД УРОКУ
I. Самовизначення до діяльності
(На уроці у нас присутні гості. Поверніться до них і привітайтесь.)
Всі мерщій сідайте, діти.
Домовляймось: не шуміти,
На уроці працювати,
Руки вчасно піднімати.
Щоб знання були глибокі!
Всі готові до уроку?    Так
II Мовленєва розминка
Учитель. Щоб чітко й правильно вимовляти звуки в словах,
виконаємо мовленєву розминку.
1.     Робота над чистомовкою                 №5                 фронтальна робота ( 1 учень-1рядок,всі повторюють, потім хором  всю чистомовку)
Ець- ець- ець- подув сильний вітерець,
Ає- ає- ає- холодною зимою повіває,
Лі- лі- лі- прилітають снігурі.
Ок- ок- ок- розпочався наш урок.

1.     Робота над скоромовкою    №8                       індивідуальна робота
     а) Повторення алгоритму
1.Спочатку читай повільно, чітко вимовляючи букви і слова.
2. З’ясуй значення незрозумілих слів.
3. Потім читай швидше і ще швидше, але чітко і правильно.
б) Мишеня у нірку чорну
    Притягло трубу підзорну.
    І тепер собі з нори
    Воно бачить  всі двори.
2.     Гра «Прочитай і знайди «зайве» слово»           робота в парах
на телевізорі
вода, підводний, водій, водяний
мило, милуватися, мильниця, милитися
гусінь, гусячий, гусак, гуси
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Переказ оповідання Анатолія Григорука «Молодець проти овець»
«Обличчям до обличчя»                                                робота в парах
ІV Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети уроку
   -Яка пора року за вікном?
-На вулиці холодно, мороз, а у нас на столі – свіжі яблука.  Як треба турбуватися про рослин, щоб вони віддячили нам щедрим урожаєм, дізнаємося з казки Андрія  М'ястківського «Казка про яблуню».
- Якої роботи  чекаєте на уроці?
и будемо читати, аналізувати. Дізнаємося багато нових слів. Будемо продовжувати вчитися висловлювати свою думку, розвивати мовлення, слухати одне одного.)
V Підготовча робота до сприймання твору А. М'ястківського
—      В Україні висаджують багато дерев. Та найбільше тут росте яблунь. Тому наш край і називають яблуневим. А ви любите яблука? Яку користь вони приносять? (Дають здоров'я, силу.)
—      Подивіться на ці чудові плоди. А чи можете ви уявити, що всі вони виросли на одній яблуньці? Щоб зібрати такий  урожай, людина прищеплює на гілочку одного дерева гілочку з іншого.
Така робота називається селекція — метод виведення нових сортів, потрібних людині.
VІ Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1 . Словникова робота     Тлумачення слів
Дичка — деревце, що виросло само, без догляду людини.
Узлісся — край лісу.
Глід — кущ із цілющими плодами.
Вільце — весільне дерево, прикрашене квітами, ягодами, колосками.
Корячок — посуд для води.
Порічки — кущ з дрібними червоними ягідками.
Щепа — прищеплене фруктове дерево.
Господа — місце проживання.
Чухрати — обгризати.
Осоння — відкрите, освітлене сонцем місце.
2.  Читання казки вчителем
—      На що схожа ця казка? (вірш)
---   Назвіть дійових осіб.   (яблуня, зайчатко, лопухи, лисичка, дідусь)
---  Про кого з героїв можна сказати: Добре серце – вмілі руки ?
--- Яким ви уявили собі дідуся?
3. Читання слів «луною» за учнем с.62(зверху)
4.      Читання учнями «ланцюжком»
5.      Аналіз змісту казки
—     Що з прочитаного казкове,а що могло трапитись насправді?
---   Тест     (самоперевірка по зразку)
1) Де росло деревце?
а) в лісі
б) на узліссі
в) в гаю
2) Хто називав дерево дичкою?
         а) липка
         б) лопухи
         в) зайчатко і лисичка
3) Хто помітив деревце?
          а) чоловік
          б) дідусь
          в) господар
4) Коли дідусь забрав деревце до господи?
            а) восени
            б) влітку
             в) весною
5) Що виросло з яблуні – дички?
            а) яблуня
            б) яблуня семи сортів
            в) вісім сортів
6) Де дозрівали яблука?
            а) в затінку
            б) на осонні
             в) в господі
  Фізкультхвилинка
Сильний вітер до землі
Гне дерева молоді,
А вони ростуть, міцніють,
Вгору тягнуться, радіють.
Вітер віє нам в лице
Захиталось деревце.
 Вітерець все тихше-тихше.
Деревця все вище-вище.
6. Читання «Земля – небо»
7. Гра «Знайди риму»
Рову – корову, вільце – деревце, лисичка – дичка, воно – давно, дике – велике, ти – рости, напився – задивився, сад - виноград, ліс - приніс, посадив – обгородив, великі – дикі, скло – зросло, стало – сказало, впало, лопухи – хи-хи-хи, невеличка – дичка, сни - восени, залюбки – бруньки, хотів – сортів, осонні –червоні.
8. Читання «Слідопити»
VІІ Рефлексія
Прочитайте прислівя.    Яке з них найбільше розкриває зміст казки?
Без труда  …….   та яблука солодкі
Дерево криве …….  нема плода

—      Природа — найбільше багатство. Вона споконвіку не шкодує нам, людям, нічого, щедро несучи свої дари. Давайте спробуємо визначити, а що ж ми, люди, можемо дати природі.
— Знати, любити, берегти природу — наш обов'язок.
Домашнє завдання.     Намалювати ілюстрацію до казки
                                       Придумати інший кінець

Балабинський НВК «Престиж»










Урок з математики
за інтегративно-діяльнісним методом
 в 2-А класі


«Множення і ділення
на 8 і 9»







Підготувала
учитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії
старший вчитель
Л. С. Біленко




2014

Тип уроку: ВНЗ
Основні цілі уроку:
а)діяльнісні:
-вчити засвоювати на практиці таблицю множення і ділення,
-вчити виявляти причини утруднення,
-тренувати пам'ять.
б) навчальні:
-сприяти засвоєнню таблиці множення і ділення 8,9,
-удосконалювати обчислювальні навички.
в) виховні:
-виховувати інтерес до математики, бажання навчатись,
-сприяти товариським стосункам між дітьми.
Розумові операції: аналіз, порівняння, асоціації,узагальнення.
Демонстраційний матеріал: картки, слайди, танграми.
Технічне забезпечення: комп’ютер, планшети.
Форми роботи: фронтальна, групова, індивідуальна.





Хід уроку

I. Самовизначення.
Сьогодні не зовсім звичайний урок.

По-перше: у нас присутні гості.
 Привітайтесь до них:
Ми вам раді гості наші
Та вітаєм щиро вас 
І запрошуєм ласкаво
На урок у другий клас.

По-друге: ми сьогодні вирушимо з вами у морську подорож по «Математичному океану».
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Відповіді дітей.

II. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності.
Ми побуваємо на незвіданих математичних островах, заходитимемо в порти, зробимо власні відкриття.

Подорожувати будемо екіпажами на парусних човнах.
1.Спочатку виберіть капітана.
2. Зробіть човника використовуючи «Танграм». (Додаток 1)      
  3. Дайте назви  човну, використовуючи картки-помічники. (Додаток 2)
№1- назва компонента дії множення (множник)
№2- назва результату множення (добуток)
№3- назва першого компонента дії ділення (ділене)
№4- назва другого компонента дії ділення (дільник)
     №5- назва результату дії ділення (частка)  
     
Сигналізуйте завершення роботи.

  Відпливаємо з порту «Математична розминка»

Працюємо з планшетами.
 Записуємо лише відповіді.

3*9, 40:5, 7*8,              ( 27, 8, 56)
54:6, 4*8, 18:2,             ( 9, 32, 9)
5*9, 24:3, 2*8               (45, 8, 16)


Молодці!

 Подорожуємо далі.
 Вдалині видніється острів «Усні  обчислення»
 Припливти до нього зможуть ті човни, екіпажі яких правильно і швидко впораються з математичним ланцюжком (Додаток 3)

? *5 … +50…-36… :6…*9…-73…*4…+13 = 45

  Сигналізуйте завершення роботи.

III. Виявлення причин утруднення і постановка навчальної мети.
Щоб знай ти об’єкт операції, що ви робили?
Яку з операцій вам було складно зробити? (: 9)
Чому? (не вивчали табл. */: 8, 9)
Під час плавання ви завершите вивчення таблиці множення та ділення!

IV. Побудова проекту виходу з утруднення.
Жителі острову «Усних обчислень» розумні,  кмітливі і завжди раді гостям. Виховані люди, йдучи гості, роблять щось приємне для господарів.
 Нашим подарунком буде колективно виконане завдання №1, ст.6

V. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні

Юні мореплавці, до нас надійшов сигнал SOS.
Хто з вас знає, що це значить?
(SOS-сигнал біди, прохання про допомогу)

Цей сигнал надійшов з науково-дослідницького корабля «Допитливий».
В них серйозні проблеми з компютерно - навігаційною системою.
За правилами морського братства ми повинні їм допомогти.
Тож повний хід.
Терміново приступаємо до ліквідації аварії.

Завдання №2, ст.6

Фізхвилинка
24:8- Стільки раз ногою тупніть (3)
48:8- Стільки раз в долоні плесніть (6)
16:4- Ви присядьте стільки раз (4)
45:9- Нахиліться у цей час (5)
35:7- підстрибніть ви рівно стільки (5)
Ну й рахунок! Гра тай тільки.
Члени екіпажу науково-дослідницького корабля «Допитливий» дізнавшись про труднощі, які виникли у нас на острові «Усних обчислень», зробили нам  цікавий подарунок «Таблицю множення 9 на пальцях»
(Додаток 4)

 Поклади обидві руки на стіл і запам’ятай номери пальців.
 Щоб помножити число на 9, досить знайти палець з таким же номером і порахувати, скільки пальців ліворуч і праворуч від нього.
 Кількість пальців зліва покажуть кількість десятків, а число пальців праворуч - кількість одиниць.

VI. Самостійна робота із самоперевіркою за еталоном.
Запливаємо до порту «Каліграфія».
В цьому порту всі жителі пишуть дуже каліграфічно, тож давайте і ми не відстанемо від них.
Завдання №3, ст.6 За вибором розвязати два рівняння і зробити перевірку.
8*n =72           81: t=9         k : 8=8

VII. Включення в систему знань і повторення.
Перед закінчення нашої подорожі я пропоную вам відвідати ще один острів
  «Математичний фокус».
Його жителі дуже полюбляють фокуси. А ви?
Працюємо з планшетами. Кожен член екіпажу по черзі записує  відповіді. Гості, приєднуйтесь!
1.     Один із членів команди, запишіть двоцифрове число різними цифрами, відмінними від нуля.  (23)
2.     Поряд запиши цими цифрами інше число. (32)
3.     Другий член екіпажу знайди різницю цих чисел. (32-23=9)
4.     Третій член екіпажу визнач, яке з чисел найбільше і знайдіть різницю між числом десятків і одиниць цього числа. (3-2=1)
5.     Четвертий член екіпажу поділи першу різницю - третє число, на другу різницю –четверте число. (9:1=9)
Якщо точно рахувати – фокус може здивувати! Так говорять мешканці острова. А тепер порівняйте відповіді. Що цікавого помітили?
Завершуючи плавання  капітан заповнює бортовий журнал.
 Пропоную вам побувати в ролі  капітанів. Працюємо з планшетами. Записуємо лише відповіді.

1.     Є числа 9 і 4. Яка арифметична дія нам дасть найбільший результат? Найменший результат? (Слайд )

2.     Скільки девяток міститься в числі 63?  (Слайд )

3.     Назвіть більший результат: 8*7 чи 9*6? (Слайд )

4.До суми трьох девяток  додайте дві девятки. Як швидше обчислити?

Я впевнена, що закінчивши подорож математичним океаном, ви завершили обчислювати математичний ланцюжок.

VIII. Рефлексія

-         Що нового відкрив для вас урок?
-         Яке завдання було найцікавішим?
-         Що викликало труднощі?
-         Яке відкриття сьогодні для себе ви зробили?

Д/з  ст.6 -4а,б, 6в     Лунає пісня «Капітане, капітане, посміхніться..»





Балабинський НВК «Престиж»



Урок з навколишнього світу в 4-А класі
за інтегративно-діяльнісним методом
«Води України»







Підготувала
учитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії
старший вчитель
Л. С. Біленко



2013
Мета:   познайомити з різноманітністю вод України та Запорізької області;   
                вивчити назви та розміщення річок, морів, озер  на фізичній карті України;
                розвивати спостережливість, вміння робити висновки,узагальнення;
                  виховувати дбайливе ставлення до води.
Хід уроку
I. Організація класу
II .Постановка навчальної мети
1.      Відгадування загадки. Відома звіку рідина, усяк її вживає,
                                                Буває хмаркою вона, пушинкою буває,
                                                 Бува, як скло крихка, тверда…
                                                 Звичайно ж, діти – це…(вода)
2. Значення води для всього живого на нашій планеті неоціненне!
3.  ¾ поверхні нашої планети – це вода. Від води залежить клімат нашої планети. Вчені стверджують, що земля давно б остигнула й перетворилась у безжиттєвий шматок каменю, якби не вода.
4. Як ви думаєте,що таке води України?
    То якою  ж буде тема уроку? (Води України)
    А мета? ( познайомити та розширити знання про різноманітність вод України)
III.  «Відкриття» дітьми нових знань
1.      Відгадування загадки.  Не кінь, а біжить,
                                            Не ліс, а шумить. (річка)
-        Що ж таке річка?
-        Річка – постійний водяний потік значних розмірів з природною течією по руслу від витоку до гирла.
2.      Робота в посібнику з малюнком – схемою (с.42)
Кожна річка має витік. Що це ? (місце, де починається річка) знайдіть його на схемі і позначте цифрою 1 в замкненій лінії. Далі вона тече по заглибині, що називається руслом - 2. Більшість річок мають притоки – річки, що впадають в головну – 3. Кожна річка впадає в море, іншу річку, озеро і це місце називається гирлом – 4.
3.      Україна багата на річки. Їх велич і силу описували поети.
Т.Шевченко «Реве та стогне Дніпр широкий»
Реве та стогне Дніпр широкий,
Сердитий вітер завива,
Додолу верби гне високі,
Горами хвилю підійма.
І блідий місяць на ту пору
Із хмари де-де виглядав,
Неначе човен в синім морі
То виринав, то потопав.
4.      Робота з картою (посібник с. 41)Запам’ятати назви найбільших річок України та розташування їх на карті.
-        На Україні налічується 70 тисяч річок, з них близько 4 тисяч – завдовжки понад 10 км, 137 річок завдовжки понад 100км.
Дніпро – найбільша в країні і третя за розміром в Європі річка. Вона бере початок на півночі Смоленської області і тече до Чорного моря через Росію, Білорусію, Україну, долаючи шлях 2285км. У межах України довжина Дніпра становить 1050км. Найбільшими притоками Дніпра є Прип’ять і Десна. Меншими за розміром притоками є Тетерів, Псьол, Ворскла, Рось,Самара, Конка, Інгулець. Усього в басейні Дніпра – 1424 притоки.
Дністер – одна з найбільших повноводних рік України, що протікає у семи областях. Початок бере на північному сході схилу Карпат і впадає в Дністровський лиман Чорного моря. Річка завдовжки – 1363 км. На території України в Дністер впадає  майже 500 річок.
Південний Буг бере свій початок на Подільській височині на Хмельниччині. Він завдовжки   792 км. Південний Буг має 301 притоку, кожна з яких є завдовжки 10 км.
     До великих річок належить ще Сіверський Донець. Його довжина становить 1053 км, а в межах України -738 км, а також ріка Дунай, що перетинає на своєму шляху багато країн Європи.
5.      Знайомство з річками Запорізької області.
-        Читання статті з Екології рідного краю (с.62, 1 абзац)    
-        Робота з картою Запорізької області. Знайти річки, запам’ятати їх назви.
6.      Інформація  Ріки України – це її багатство. З давніх – давен вони використовуються як судноплавні шляхи для перевезення вантажів і пасажирів. На ріках побудовані гідроелектростанції. У південних , центральних і східних областях використовують воду річок для зрошування земель, а також там розвинене рибне господарство. Живляться ріки України талими сніговими та дощовими водами. Навесні рівень води в річках значно піднімається, і вони затоплюють значні території.
7.      Моря України.
-        Відгадування загадки.  Навкруги вода, а з питвом – біда. (море)
-        Що таке море?
-        Море – частина океану, що заходить у сушу. Море завжди з’єднане з океаном. Вода у морі гірко – солона.
8.      Чорне море – читання в посібнику (с.43),
                           розміщення на карті,
                           інформація  Чорне море – одне із найсвоєрідніших і найцікавіших водойм земної кулі. На відміну від більшості морів, його водна товща складається з двох дуже різних шарів: тонкого поверхневого шару, що населений рослинами та тваринами, і потужного глибинного шару, що позбавлений життя. Солоність води з глибиною збільшується. Середня глибина моря становить 1256м, а найбільша – 2245м. верхній шар води Чорного моря є багатим на рибу. Її тут налічується близько 180 видів.
9.      Азовське море –  розміщення на карті,
                              інформація  Азовське море – це мілководна водойма з плоским дном. Середня глибина його становить 8 – 10 м, а максимальна -14 м. Рівень моря під впливом сильних вітрів і припливу річкової води зазнає значних коливань. Вітри іноді відганяють воду від берега, оголюючи дно моря. Азовське море є унікальним. Це своєрідний рибний розплідник, природне відгодівельне господарство. Одна із найбагатших, найпродуктивніших   водойм світу. У морі водиться багато видів риб.
10.    Озера
-        Відгадування загадки. Серед поля лежить дзеркало -
                                                Скло голубе, а рама зелена. (озеро)
-          Що таке озеро?
-        Озеро – природна западина на землі, що заповнена водою.
-        Інформація В Україні налічується понад 3000 озер. Вони відрізняються розмірами, глибиною, солоністю, віком. Найбільшим за площею прісним озером України є Ялпуг. Найсолонішим озером є Сиваш, з якого добувають кухонну сіль. Найбільшим і найглибшим озеро – Світязь(глибина 58м). Знаходиться воно на Волині. В Світязі виявлений  21 вид риб. В Карпатах знаходиться найбільш відоме  глибоке мальовниче гірське озеро Синевір (глибина24м).
IV. Закріплення й актуалізація вивченого
1.Назвіть, які річки протікають по території Запорізької області?
2.Назвіть і покажіть на карті найбільші річки України.
3.Щоб змінилось на Землі, якби зникла вода?
V. Рефлексія
1.Прислів’я про воду
2.Як можна зберегти запаси прісної води? (цінувати:не забруднювати, економити, охороняти)
3.Як  економити воду у побуті? (купання, прання, прибирання, готування їжі )
. Домашнє завдання
Підготувати розповідь про свої враження від поїздок на море, річку або озеро.
VI. Підсумок уроку




Балабинський НВК  «Престиж»



Урок з навчання грамоти (навчання читання) в 1-А класі
за інтегративно-діяльнісним методом
Галина Малик
«Чому равлик ховається»


                                           

 Підготувала
                                                                    учитель початкових класів
                                                                            вищої кваліфікаційної категорії
                                                   старший вчитель
                                                                           Біленко Лариса Станіславівна


2015-2016н.р.
Мета:  Удосконалювати набуті навички читання (усвідомленість, правильність, виразність,      швидкість) під час читання казки.
            Розвивати творчі здібності, зв’язне мовлення шляхом вигадування продовження казки.
            Уточнювати активний словник учнів та збагачувати їх словниковий запас.
            Виховувати чуйність і взаємоповагу.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності
Вч. – Стали, діти, підрівнялись
          З нашими гостями привітались.
          Тепер сядьте всі рівненько
          Попрацюємо гарненько
          Щоб почути у кінці
Уч. – Що у нашім першім класі
          Учні – просто молодці!
Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднень у діяльності
Вч. - На урок завітала ще одна гостя, моя колега, вчителька із Лісової школи. Хто це?
(Вчителька Сова)     Надамо їй слово.
Сова - Діти, ви любите відгадувати загадки? Відгадавши загадку, ви дізнаєтесь про кого розповідатиметься в казці, яку прочитаємо на уроці. А загадає її учень Лісової школи Кося Вухань.
Кося – Молюск, який має черепашку й дуже повільно пересувається. Хто це?  (Равлик)
Ілюстрація
Кося – Молодці!  А у вашій читанці є віршик про равлика. Коли б я вмів читати, то обов’язково прочитав.
ІІІ. Постановка навчальної мети
Діти, допоможемо Косі Вуханю. Навчимо його правильно та виразно читати?
IV. Первинне закріплення у зовнішньому мовленні
1)      Вч. Розпочнемо із зарядки, але не спортивної, а фонетичної – чистомовки.
       Їх знає  учень Лісової школи – Колько Колючка.
Колько – Першокласники, слухайте уважно і повторюйте за мною.
               Шу – шу – шу – чистомовки я пишу
               Ят – ят – ят – розповім для всіх малят
               Ки – ки – ки – всі повторять залюбки
              Ло – ло – ло – щоб чисте мовлення було.
Тепер ви зможете чітко і виразно прочитати вірша для мого друга Косі Вуханя.
2)      Хорове читання вірша Анатолія Качана «Про равлика»
3)      Читання вголос (1 -2 учня)
4)      Словникова робота
Кося   Ви  виразно прочитали, але я не зрозумів, що таке хатинка – кам’яниця?
Уч.   Черепашка на спині у равлика, в яку він ховається.
V. Включення в систему знань
1)      Сова   Я пропоную вам  познайомитись з казкою про равлика, яку написала моя знайома – Галина Малик.
Вч.  Галина Миколаївна Малик , її портрет на сторінці 53, відома українська поетеса, яка написала багато захоплюючих  віршів і казок. Серед яких є казка «Чому равлик ховається» про фантастичну причину  поведінки равлика. Послухайте початок казки Галини Миколаївни Малик «Чому равлик ховається» і придумайте власне продовження.
2) Читання вчителем
3) Розповіді учнями складених продовжень казки.
VI. Закріплення в зовнішньому мовленні
1) Читання авторського продовження:
а) самостійно;
б) поповнення мовної скриньки новими словами:
мушля-ст.54
пхалася –намагалася влізти
розпалася на дві половинки – розламалася навпіл, пополам
2) Читання продовження казки реченнями
3) Перевірка розуміння прочитаного:
Яке казкове пояснення ховання у будиночок равлика придумала Г.М.Малик?
4) Читання в особах:
а) хар – ки       Равлика – спокійний, чемний   малюнки
         Жаба – нахабна, егоїстична
 б) Якою інтонацією треба читати слова    Равлика? – тихо, розгублено     
                                                                                            Жаби? – голосно, грубо
   в) позначення: слова   Жаби   підкреслити зеленим олівцем; Равлика -     простим; автора         не підкреслюємо
     г) Читання казки в особах
VII. Рефлексія
Вч. Під час виконання яких завдань вам було цікаво?  Оцініть свою роботу жестами.
Кося  Ми з великим задоволенням навчалися разом з вами.
Сова   Від учнів Лісової школи на згадку залишаємо вам листа. Читайте. Навчайтесь. (Лісова поштарка)
Вч. Діти, чи доводилось вам бачити живого равлика?              показ
Чим цікава ця тваринка?

Ви впевнено можете сказати: Що у нашім першім класі учні просто молодці!


Комментариев нет:

Отправить комментарий